Bankowość dla najmłodszych

Zamień skarbonkę na aplikację!
Połącz zabawę z nauką oszczędzania Twojego dziecka!

Bankowość dla najmłodszych jest nową funkcjonalnością systemu Internet Banking. W ramach rachunku rodzica pozwala dzieciom gromadzić oszczędności w elektronicznych skarbonkach zarządzanych poprzez aplikację Novum-13 instalowaną na urządzeniach mobilnych (telefony typu smartfon lub tablety).

Korzyści jakie daje Aplikacja Novum-13:

  • uczy dzieci oszczędzania, odpowiedzialności i systematyczności,
  • wprowadza dzieci w świat bankowości,
  • umożliwia dzieciom zarządzanie środkami oraz planowanie celów oszczędzania.
Uruchomienie Bankowości dla Najmłodszych:
  • instalujemy aplikacje na urządzeniu mobilnym [do pobrania i instalacji bezpłatnie: dla systemu Android w Google Play, dla systemu iOS w App Store],
  • na stronie Systemu Internet Banking w zakładce Bankowość dla najmłodszych dodajemy dane dziecka oraz urządzenie, otrzymując kod aktywacyjny,
  • na telefonie w aplikacji Novum-13 tworzymy profil nadając jego nazwę, wpisując kod otrzymany w Systemie Internet Banking oraz dwa razy PIN (ustalony przez Klienta), który umożliwi nam logowanie do profilu w aplikacji,
  • konto w aplikacji Novum-13 automatycznie zostaje powiązane z kontem w Internet Bankingu i dziecko może zacząć oszczędzanie.

Aby dzieci mogły zacząć dysponować środkami należy zasilić ich rachunki (rachunki skarbonek).
Wpłaty może dokonać rodzic, jako właściciel rachunku, wybierając polecenie „zasil rachunek” w systemie bankowości internetowej lub dowolna osoba dokonując wpłaty na prezentowany numer rachunku w aplikacji.
Pieniądze widoczne na rachunku dziecka jako wolne środki mogą być według uznania dziecka i przyjętej strategii dokładane do poszczególnych skarbonek.
Założone skarbonki, stan gotówki i ustalona kwota do uzbierania widoczne są dla rodzica w opcji „Bankowość dla najmłodszych” z poziomu programu Internet Banking.